Z PKP Cargo nie jest tak źle? "Kupuj"

opublikowano: 06-04-2018, 14:22
aktualizacja: 06-04-2018, 14:33

Michał Sopiel, analityk akcji w BZ WBK, podniósł ze "sprzedaj" do "kupuj" rekomendację dla akcji PKP Cargo, ale cenę docelową obniżył o 14 proc. do 48,5 zł.

Raport wydano 29 marca o godz. 8.20.

Notowania spółki załamały się trzy tygodnie temu po zapowiedzi dużo wyższych od wcześniej zakładanych nakładach inwestycyjnych, planowanych na najbliższe lata. W tym roku ma to być około 1 mld zł.

"Oznaczałoby to znaczny wzrost, ponieważ podobna kwota została wydana w latach 2016–17 łącznie. Choć podzielamy obawy rynku, że jest to sygnał ostrzegawczy dla potencjału generowania wolnych przepływów pieniężnych (nie pojawiły się sugestie co do planowanych fuzji lub przejęć), sądzimy, że w dłuższej perspektywie inwestycje te się opłacą, ponieważ wszyscy uczestnicy rynku krajowego będą musieli się zmierzyć z podobnymi wyzwaniami logistycznymi" - uważa Michał Sopiel.

Jego zdaniem, spółce sprzyja rynek, bo zapotrzebowanie na usługi transportu klejowego powinno utrzymać się na wysokim poziomie, a rosnące przychody jednostkowe powinny zwiększać przychody o kolejne 4 proc. z uwagi na stopniowe przedłużanie kontraktów po wyższych stawkach.

"Wśród najważniejszych czynników ryzyka trzeba zwrócić uwagę na potencjalny wzrost presji na wynagrodzenia (uwzględniliśmy w tym zakresie 7-procentowy wzrost r/r w 2018) i zatłoczoną infrastrukturę, która przekłada się na wyższe koszty operacyjne i osłabienie potencjału wolumenu przewozów" - dodaje Michał Sopiel.

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, dostępnej w załączniku

 PKP_Cargo_Buy_TP_PLN48.5_29.03.18 PL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu