Z pracownikiem dogadasz się na czacie

opublikowano: 02-08-2017, 13:30

67 proc. zatrudnionych uważa, że narzędzia online mogą usprawnić komunikację wewnętrzną w firmach. Zdaniem 56 proc. – wręcz zastąpić e-maile i rozmowy telefoniczne w kontaktach z innymi pracownikami czy zarządem.

Z raportu „Efektywność biznesowa zaczyna się od komunikacji wewnętrznej” przygotowanego przez firmę Emplo, oferującą platformę społecznościowej komunikacji wewnętrznej dla biznesu i organizacji, wynika, że blisko 66 proc. pracowników chciałoby mieć dostęp do jednego, kompleksowego rozwiązania online, które gromadzi istotne informacje o firmie, realizowanych przez nią projektach i pracownikach. Dla ponad połowy badanych mogłaby to być dobra alternatywa wobec rozmów telefonicznych czy maili rozsyłanych między pracownikami. 

Z danych zebranych z systemów oferowanych przez Emplo wynika natomiast, że w 2016 r. 71 proc. respondentów przynajmniej raz w tygodniu zalogowało się na zainstalowaną w przedsiębiorstwie platformę online. Średni czas jednej wizyty wyniósł siedem minut. 

- Technologiczny postęp w obszarze komunikacji wewnętrznej związany jest z jednej strony z potrzebą szybkiego i skutecznego dotarcia z informacją wewnątrz organizacji, ale również z pojawieniem się nowych pokoleń, które nieco inaczej podchodzą do komunikacji. Młodsi dużo czasu spędzają wirtualnie, a platformy społecznościowe stanowią ich codzienność. Nowoczesne technologie stają się więc naturalnym sprzymierzeńcem dynamicznych zmian i coraz więcej pracodawców zdaje sobie z tego sprawę – zaznacza Paweł Leks, prezes Emplo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Z pracownikiem dogadasz się na czacie