Z telematyką bezpiecznie i tanio

MK
opublikowano: 08-08-2018, 22:00

Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza — tę ludową mądrość w pełni potwierdza telematyka, dzięki której zawodowi kierowcy poprawiają styl jazdy.

Dostosowują prędkość do warunków atmosferycznych, innych pojazdów i znaków drogowych, przez co nie muszą raz po raz ostro hamować. Kto wie, że jest monitorowany, unika gwałtownych manewrów — potwierdza Dariusz Terlecki, dyrektor sprzedaży w firmie TomTom. Zbierane przez systemy telematyczne dane pozwalają określić styl jazdy i profile poszczególnych osób. To zaś ułatwia wskazanie potrzeb szkoleniowych i dyscyplinowanie (szybkie reagowanie w razie powtarzania się niebezpiecznych zachowań). Takie innowacje umożliwiają również nagradzanie odpowiedzialnych kierowców.

Zdalna kontrola parametrów eksploatacyjnych i optymalizacja zadań pracowników w terenie — to, według eksperta, kolejne korzyści wynikające z telematyki. Oznaczają one mniejszą liczbę wypadków i kolizji oraz niższe składki ubezpieczeniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy