Z zarządu JP Morgan Poland Services do ING

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Sławomir Soszyński, członek zarządu JP Morgan Poland Services nadzorujący Globalne Centrum Korporacyjne w Warszawie, zmienia pracę.

Od 1 października zostanie członkiem zarządu ING Banku Śląskiego. Z informacji „PB” wynika, że będzie odpowiedzialny za sprawy technologiczne i bezpieczeństwo. Menedżer odpowiadał za uruchomienie w 2018 r. centrum usług JP Morgana, w którym dziś pracuje 700 osób. Warszawskie centrum zajmuje się usługami finansowymi, KYC (know your client), raportowaniem i HR. Jest szansa na rozwój działów technologicznych, w tym analizy danych, machine learningu, technologii chmury i kontenerów oraz data science.

Zobacz więcej

Sławomir Soszyński

Fot. WM

JP Morgan ogłosił inwestycję w Polsce jesienią 2017 r. i zapowiedział stworzenie 3 tys. miejsc pracy. Rząd przyznał na ten projekt grant o wartości 20,2 mln zł, jeden z najwyższych w historii. Firma początkowo rozważała zakup biurowca, ale ostatecznie zdecydowała się na wynajem. Ma siedzibę w Atrium Garden w Warszawie — wynajmuje 14 z 15 pięter biurowca. Obecnie prowadzi działalność na czterech, kolejne są modernizowane. W latach 2015-17 Sławomir Soszyński pracował w JP Morgan Chase w Londynie. Wcześniej przez 11 lat był zatrudniony w Citi, ostatnio jako członek zarządu ds. technologicznych na region EMEA.członek zarządu ds. technologicznych na region EMEA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy