Za 6 lat prawie 75 proc. internautów będzie wchodzić do sieci tylko przez smartfon

opublikowano: 24-01-2019, 12:25

W 2025 roku ok. 3,7 mld użytkowników Internetu będzie do niego wchodziło wyłącznie przez telefon komórkowy, szacują eksperci World Advertising Research Center (WARC).

Odsetek internautów, którzy będą za sześć lat wchodzić do sieci tylko za pomocą smartfonu wyniesie 72,8 proc., czyli będzie ich ok. 3,7 mld. Tych, którzy będą także korzystać z sieci za pośrednictwem komputera osobistego, będzie ok. 1,3 mld. Liczba internautów wchodzących do Internetu tylko przez PC spadnie do zaledwie 66 mln. 
WARC szacuje, że obecnie ok. 2 mld ludzi korzysta z Internetu tylko przez smarfton, co stanowi 51 proc. globalnej liczby 3,9 mld użytkowników sieci. 

Z ostatnich prognoz wynika, że w tym roku po raz pierwszy wydatki na reklamy internetowe na smart fonach będą większe niż wydatki na reklamy w telewizji. W 2018 roku firmy wydały 137,9 mld USD na reklamy pokazywane Internatom w smarftonach, czyli 35,36 USD na użytkownika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy