Za drogi most dla Oświęcimia

AR
opublikowano: 23-04-2019, 14:41

Miasto położone w woj. Małopolskim zrezygnowało z budowy kładki dla pieszych na Sole. Prawdopodobnie będzie musiało zwrócić 6 mln zł unijnej dotacji.

W przetargu na budowę kładki na Sole zgłosiło się aż siedem firm. Wszystkie oferty przekraczają budżet zaplanowany przez urząd miasta Oświęcim.  

- Na ten moment, z uwagi na wyższe niż zakładano koszty budowy kładki pieszej, miasto odstępuje od jej realizacji, co będzie wiązało się też ze zwrotem pozyskanej dotacji unijnej w wysokości 6 mln zł do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego - informuje biuro prasowe oświęcimskiego ratusza. 

Ceny, które oferenci zaproponowali w przetargu wahały się od 31,3 mln zł do 34,8 mln zł. Miasto przez kolejne lata na inwestycję planowało wydać nie więcej niż 23 mln zł, w tym, 6 mln zł dotacji z funduszy unijnych, którą otrzymało wcześniej od urzędu marszałkowskiego. 

Wiele gmin boryka się z podobnym problemem - w przetargach ceny robót budowlanych znacznie podrożały w stosunku do poprzednich lat i przekraczają kosztorysy, przygotowywane przez gminnych urzędników. Pisaliśmy o tym niedawno w „Pulsie Bizensu”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu