Za spóźniony PIT grozi mandat

28-04-2016, 22:00

Urzędy skarbowe pracują dziś w całym kraju dłużej niż zwykle. To ostatnie chwile na złożenie zeznań podatkowych za 2015 r. W tym roku PIT można złożyć najpóźniej 2 maja. Ustawowy termin upływa 30 kwietnia, ale tym razem wypada on w sobotę i ostatnim dniem rozliczeń jest pierwszy dzień roboczy. Podatnicy, którzy mają wątpliwości co do rozliczeń, mogą skonsultować je w urzędach. Mogą także sprawdzić, czy niezbędnych wyjaśnień nie udzielono już na stronie SzybkiPit.pl, gdzie w okresie akcji rozliczeń eksperci Krajowej Informacji Podatkowej odpowiadali na pytania, zgłaszane dzięki znajdującej się tam specjalnej aplikacji. Przed rokiem odpowiedzieli oni na 4 tys. zgłoszeń. W tym roku udzielili ponad 5,5 tys. odpowiedzi.

Ministerstwo Finansów i podległe mu organy podatkowe zachęcają, aby nie czekać z rozliczeniem do ostatniej chwili. Za spóźnienie grozi mandat, a zapłata po terminie brakującego podatku oznacza obciążenie karnymi odsetkami.

Więcej szczegółów: pity.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Za spóźniony PIT grozi mandat