Zabierz fiskusowi, daj Jarocinowi

TM
opublikowano: 05-02-2010, 14:30

Niech 1 proc. podatku zostanie w Jarocinie – z takim przesłaniem do mieszkańców miasta już po raz trzeci zwróciło się 12 organizacji pożytku publicznego.

„Zdecyduj sam – podaruj nam”. Oto motyw przewodni kampanii, którą zorganizowały organizacje pożytku publicznego (OPP) z terenu Ziemi Jarocińskiej. Od początku lutego zabiegają one o 1 proc. podatku jarociniaków. Kampanię widać już na ulicach miasta. Sporej wielkości reklama pojawiła się na przystankach autobusowych w mieście. Uzupełnia ją kilkaset plakatów rozwieszanych na słupach i gablotach ogłoszeniowych w gminie. Burmistrz Jarocina – patron honorowy akcji – o wsparcie poprosił także największych pracodawców, aby przekazali swoim pracownikom informacje o możliwości dokonania odpisów od podatku na organizacje, a także biura rachunkowe, które zajmują się rozliczaniem podatku dochodowego.

None
None

To trzeci rok tej akcji. Po raz pierwszy jarocińskie OPP połączyły siły w marcu 2008 roku. Akcja spowodowała, że na konta jarocińskich stowarzyszeń i klubów wpłynęło 42 tys. zł. Ubiegłoroczna kampania pod hasłem „Nie zostawiaj fiskusowi – daj Jarocinowi” przyniosła wynik ponad dwukrotnie lepszy: jarociniacy przekazali na ten cel 103,6 tys. zł.

„Choć suma imponuje, to jednak nadal wielu mieszkańców nie dzieli się swoim podatkiem. A szkoda, bo te pieniądze i tak trzeba zapłacić. Tyle, że zamiast wrzucać je do bezimiennego worka krajowego budżetu i nigdy nie dowiedzieć się na co zostały przeznaczone, można wesprzeć działalność wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego” – czytamy w komunikacie gminy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane