Czytasz dzięki

Żabka przyspiesza otwieranie sklepów

opublikowano: 23-09-2020, 22:00

Przy polskich ulicach szybko przybywa sklepów z płazem w nazwie.

Spółka Żabka Polska poinformowała, że w jej sieci funkcjonuje już 6,5 tys. placówek prowadzonych przez prawie 5 tys. franczyzobiorców.

— Pandemia nie zatrzymała nas na drodze do dynamicznego rozwoju. Od stycznia otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 r. zamierzamy otworzyć jeszcze 500. Zainteresowanie naszym modelem biznesowym rośnie — tylko w lipcu do naszej sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców — mówi Tomasz Suchański, prezes Żabki.

Żabka od 2017 r. należy do CVC Capital Partners, który jest już trzecim funduszowym właścicielem sieci stworzonej przez Mariusza Świtalskiego — po Pencie i Mid Europie. Pod skrzydłami obecnego właściciela sieć znacznie przyspieszyła ekspansję, przede wszystkim w największych miastach. W 2018 r. otworzyła około 700 sklepów, a w ubiegłym roku 600. To wszystko sprawiło, że obecnie w promieniu 300 m od sklepu sieci mieszka około 12 mln konsumentów. Przychody Żabki w ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczyły 10 mld zł.

500 Tyle kolejnych sklepów otworzyła Żabka od początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane