Czytasz dzięki

Zabójcza choroba drzew oliwnych we Francji

opublikowano: 09-09-2019, 22:00

Francuski resort rolnictwa poinformował o wykryciu w kraju dwóch przypadków zakażenia drzew oliwnych bakterią, która dewastuje plantacje w regionie Morza Śródziemnego.

Oba przypadki zakażenia bakterią Xylella fastidiosa wykryto na południu Francji. Choć bakterię na innych roślinach wykryto we Francji i na Korsyce już w 2015 r., to pierwszy raz znaleziono ją na drzewach oliwnych. Na chorobę powodowaną przez Xylella fastidiosa nie ma lekarstwa i jedynym środkiem zapobiegawczym w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się bakterii jest wycięcie drzew w promieniu 5 km. Resort rolnictwa ujawnił, że drzewa we Francji zostały zaatakowane przez ten sam szczep bakterii, który wcześniej zdewastował warte miliony euro wiekowe plantacje oliwne we Włoszech. Naukowcy uważają, że jest realne zagrożenie rozprzestrzenienia się choroby w całym rejonie Morza Śródziemnego, co byłoby katastrofalne, bo oliwa jest tam dobrem codziennego użytku i stanowi istotną część gospodarki.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane