Zabytkowy Spitfire do kupienia za 2,5 mln USD

opublikowano: 14-07-2014, 12:56

Wyjątkowy egzemplarz myśliwca z czasów II Wojny Światowej, Vickers Supermarine Spitfire IXb, przez ostatnie 40 lat tkwił w stodole na farmie w Teksasie. Teraz został wystawiony na sprzedaż za 2,5 mln USD (7,6 mln zł).

Właścicielem Spitfire'a zbudowanego w 1943 roku jest pilot-kaskader Wilson 'Connie' Edwards, który latał na nim w filmach „Bitwa o Anglię” i „Najdłuższy Dzień”. Samolot był częścią jego wynagrodzenia za udział w pierwszym z filmów w 1969 roku. Maszyna ostatni lot wykonała w 1973 roku, ale jest w doskonałym stanie. 80-letni obecnie Edwards zdecydował, że sprzeda zabytkowy samolot, który po zakończeniu wojny służył w lotnictwie Belgii i Holandii. Eksperci uważają, że po pełnej rekonstrukcji Spitfire może być wart ponad 4 mln GBP (21 mln zł).

fot. Platinum Fighters
fot. Platinum Fighters
None
None

Sprzedażą legendarnego samolotu zajmuje się firma  Platinum Fighters, specjalizująca się w sprzedaży takich maszyn. Oferta spotkała się z wielkim zainteresowaniem po umieszczeniu jej na stronie internetowej firmy, a także na Facebooku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thedailymail.co.uk

Polecane