Zachowanie indeksu WIG20 sugeruje zagrożenie dla kolejnych wsparć

ISBnews/Robo4ex
20-05-2016, 09:03

Zachowanie indeksu WIG20 sugeruje zagrożenie dla kolejnych wsparć. Zanegowanie takiego scenariusza dałoby pokonanie poziomu 1815 pkt, wskazują traderzy Robo4ex.

Po wzrostach z początku tygodni nie ma już śladu. Indeks WIG20 stracił ok. 1%. Podaż na akcjach PKN spowodowała spadek tych walorów o ok. 4,37%. Największą stratę zanotowały akcje JSW ok. 14,5%. Powodem takiej przeceny były informacje o możliwości kolejnej emisji.

Dynamika inflacji w cenach konsumenta w strefie euro w kwietniu w ujęciu rocznym wyniosła -0,2%. Dynamika produkcji industrialnej w kwietniu w USA wyniosła w ujęciu miesięcznym 0,7%. Produkcja industrialna w naszym kraju wyniosła w kwietniu -3,1% (ujęcie miesięczne) i 6% (ujęcie roczne). Sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu o 3,2%.

Najważniejszą informacją tygodnia był protokół z posiedzenia FOMC. Rynek zinterpretował go jako możliwość podniesienia w czerwcu po raz kolejny stóp procentowych. W związku z tym dolar amerykański zyskał na wartości.

Najbliższy opór dla indeksu WIG20 znajduje się na poziomie 1815 pkt, a wsparcie 1785 pkt. Wskaźnik RSI 1H znalazł się w strefie wyprzedania, jednak brak jest jakiejkolwiek dywergencji z zachowaniem indeksu. Zachowanie takie może sugerować zagrożenie dla wsparcia. Kolejny poziom to 1766 pkt. Zanegowaniem takiego scenariusza byłoby pokonanie oporu zlokalizowanego na 1815 pkt. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews/Robo4ex

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zachowanie indeksu WIG20 sugeruje zagrożenie dla kolejnych wsparć