Zadania dla nowego prezesa GPW: mniejsze opłaty, lepszy wizerunek

aktualizacja: 19-06-2017, 17:07

Marek Dietl nowym prezesem GPW. Środowisko domów maklerskich ma gotową listę zagadnień, którymi powinien się zająć w pierwszej kolejności.

Płynność – to słowo pada najczęściej z ust Waldemara Markiewicza, prezesa Izby Domów Maklerskich, gdy pyta się go o wyzwania, jakie stoją przed nowym zarządem GPW.

- Żeby wspierać płynność, giełda w mniejszym stopniu powinna koncentrować się na swoim zysku, lecz obniżyć stawki do konkurencyjnego poziomu, atrakcyjnego zarówno dla inwestorów zagranicznych jak i polskich – tłumaczy Markiewicz i zaznacza, że obecnie stawki te należą do najwyższych w Europie.

Jego zdaniem jednym z priorytetów powinna być też odbudowa wizerunku warszawskiego parkietu. O co chodzi? - Zerwanie z rynkiem jako „kasynem do gry”, tylko promowanie zaufania do rynku jako miejsca, gdzie inwestorzy lokują środki licząc na przychód, a z drugiej strony pozyskuje się kapitał dla najbardziej dynamicznych polskich firm – wyjaśnia Waldemar Markiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

/ Zadania dla nowego prezesa GPW: mniejsze opłaty, lepszy wizerunek