Zagraniczne konto Jaromira Netzla - prasa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 30-08-2006, 08:35

"Rzeczpospolita" ustaliła, że prezes PZU Jaromir Netzel miał w latach 90. konto za granicą. Dziennik podkreśla, że Polacy mogli mieć wówczas legalnie konta w zagranicznych bankach tylko za zgodą Narodowego Banku Polskiego. Tymczasem Netzel uchyla się od odpowiedzi na pytanie, czy dostał taką zgodę - pisze gazeta.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że prezes PZU Jaromir Netzel miał w latach 90. konto za granicą. Dziennik podkreśla, że Polacy mogli mieć wówczas legalnie konta w zagranicznych bankach tylko za zgodą Narodowego Banku Polskiego. Tymczasem Netzel uchyla się od odpowiedzi na pytanie, czy dostał taką zgodę - pisze gazeta.

Według "Rzeczpospolitej", szef PZU w 1993 i 1994 roku był posiadaczem rachunku bankowego w Landesbank Schlezwig-Holstein Girozentrale w oddziale w miasteczku Wedel. W październiku 1993 roku na konto wpłynęło w formie czeku sto tysięcy dolarów. Zostały one następnie zamienione na marki, jednak - jak pisze dziennik - nie wiadomo, co się dalej stało z tymi pieniędzmi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zagraniczne konto Jaromira Netzla - prasa