Zainwestuj w Madoffa kolejne 100 dolarów

ONO, nytimes.com
opublikowano: 21-02-2009, 14:20

Jesteś wśród 3 mln osób, które straciły w  piramidzie Madoffa? Sposób na rozładowanie napięcia zdradza „New York Times”. Za  99,95 USD możesz kupić sobie figurkę niesławnego finansisty. W komplecie z … młotkiem.

Zainwestuj w Madoffa kolejne 100 dolarówZainwestuj w Madoffa kolejne 100 dolarówZainwestuj w Madoffa kolejne 100 dolarówNa pomysł wpadła firma Mini-Me Model Works z Phoenix, która robi figurki w oparciu o przesłane przez klientów zdjęcia. Jej prezes zrobił figurkę Bernarda Madoffa w prezencie dla przyjaciela, który stracił w piramidzie. Ten powiedział o tym innym poszkodowanym i w momencie firma dostała 50 zamówień. Po międzynarodowych targach zabawek w Nowym Jorku jest już ich ponad tysiąc.

Figurka ma siedem cali, przedstawia uśmiechniętego Madoffa w stroju diabełka z widłami. Zestaw zawiera także młotek. Producent planuje kolejne lalki związane z kryzysem finansowym. Już zebrał 50 zamówień na figurkę Johna Thaina, byłego prezesa Merrill Lynch. Przedstawia ona szefa banku siedzącego na złotym sedesie. To nawiązanie do miliona dolarów, jakie Thain wydał na remont swojego biura po objęciu … stołka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, nytimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu