Zainwestuj w paliwa i złoto

JAG
opublikowano: 26-04-2013, 00:00

FINANSE OSOBISTE

Dwuipółletnie ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym będzie dostępne w ofercie Aliora do 24 maja. Zysk z inwestycji uzależniony jest od notowań ropy Brent, benzyny RBOB i indeksu złota. Surowce w koszyku mają taką samą wagę, a stopa zwrotu każdego z nich może wynieść do 20 proc. Produkt daje 100-procentową gwarancję zwrotu kapitału w dacie zapadalności. Z inwestycji można się wycofać również w trakcie trwania, ale po wartości rynkowej. Bank nie pobiera opłat za wcześniejszą rezygnację. Dodatkowo klienci otrzymują ubezpieczenie na wypadek śmierci. Minimalna wpłata to 3 tys. zł. Opłata początkowa wynosi 1,5 proc.

Zdaniem „PB”:

Zaletą produktu jest zwrot 100 proc. zainwestowanego kapitału w dniu zapadalności pomniejszonego o opłatę początkową. Wadą są wątpliwe perspektywy rynku surowców. Najważniejsze surowce, takie jak ropa, miedź czy złoto, straciły od początku roku odpowiednio 10, 14 i 15 proc. W Chinach, które są głównym konsumentem metali przemysłowych oraz odpowiadają za dużą część wzrostu popytu na ropę naftową, wzrost PKB był poniżej oczekiwań, a eksperci spodziewają się dalszego pogłębienia spowolnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu