Zakopane zbuduje stacje do ładowania dla aut na prąd

AR
opublikowano: 15-10-2018, 15:40

Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia oraz Miasta Zakopane, podpisali list intencyjny dotyczący wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych – informuje spółka.

W turystycznym miasteczku ma powstać sześć stacji ładowania o różnej mocy. Inwestycję sfinansuje PGE Nowa Energia, a miasto zaproponuje najlepsze lokalizacje. Ma też wspierać inwestycję od strony formalno-prawnej. 

- Chcemy tworzyć system, który zachęci podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. Jesteśmy przygotowani do dalszej rozbudowy infrastruktury stacji ładowania w mieście w miarę wzrostu popytu – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

Spółka, która włączyła się w rządowy projekt wspierania elektromobliności, zapowiedziała niedawno, że do końca roku chce co najmniej podwoić liczbę stacji do ładowania samochodów elektrycznych w małych i średnich miastach. Do końca września  ma dysponować dysponować łącznie 25 punktami ładowania o całkowitej mocy 344 kW, co da jej 10 proc. udziału w rynku. Obecnie  finalizuje budowę 18 punktów ładowania.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu