Zakupy z mobilnym portfelem

opublikowano: 29-11-2017, 12:33
aktualizacja: 29-11-2017, 12:34

Polacy coraz bardziej przekonują się do płatności cyfrowych – wskazują analizy Izby Gospodarki Elektronicznej (e-Izba).

Organizacja opublikowała drugą edycję raportu „Płatności cyfrowe”. Na popularności zyskują też płatności kartą, co dostrzegli m.in. e-handlowcy i coraz częściej umożliwiają ich realizację swoim klientom przy odbiorze towarów. 

Fotolia

- Wyraźnie rośnie również liczba osób, które dokonują płatności za pomocą urządzeń mobilnych, co wpisuje się w ogólny trend triumfu mobile w procesie zakupowym współczesnych konsumentów - zaznacza Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby. 

Polacy nie są jednak jeszcze gotowi na całkowite wycofanie gotówki z obiegu. 

 

Ciekawe dane:

45 proc. – Tylu Polaków posiada konto bankowe z aktywnym dostępem do internetu. To wciąż jeden z najpopularniejszych produktów finansowych. W porównaniu z zeszłoroczną edycją badania, ich udział w rynku wzrósł o 9 p.p.

35 proc. – Tyle osób zadeklarowało posiadanie konta umożliwiającego realizację płatności w serwisach internetowych. W ubiegłym roku miała je mniejsza grupa rodaków – wskaźnik wyniósł 29 proc. 

29 proc. – Taki odsetek ankietowanych korzysta z mobilnych produktów finansowych, np. w postaci aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Odsetek zwolenników takiej formy płatności wzrósł o 9 p.p. w stosunku do 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane