Załamanie Tesli nie popsuło morale byków

Środowy handel na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się od ataku wskaźnika S&P500 na historyczny szczyt.

Po ponad godzinie handlu na Wall Street S&P500 zyskuje 0,3 proc., Dow Jones utrzymuje się na 0,6 proc. plusie, a nieznacznie traci jedynie Nasdaq. Zakupy za oceanem wspomagają byki także na Starym Kontynencie, gdzie niemiecki DAX jest na najlepszej drodze, by poprawić rekord z poniedziałku (+0,3 proc.).

- Fed nie spieszy się, by wycofywać wsparcie. Tym, co zmusi bank do zmniejszenia wsparcia, będzie jednoczesny wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia i wzrost inflacji, a w tym punkcie wciąż jeszcze nie jesteśmy – komentował dla Bloomberga Manish Singh, odpowiedzialny za inwestycje w towarzystwie Crossbridge Capital.

Ponad 2 proc. zyskuje Time Warner. Gigant medialny opublikował lepsze od prognoz wyniki kwartalne, w czym pomogły podwyżki opłat i wzrost przychodów ze sprzedaży reklam. 13 proc. traci Tesla Motors, po tym jak wyniki sprzedaży nie usatysfakcjonowały inwestorów. Kurs producenta samochodów o napędzie elektrycznym znalazł się najniżej od sierpnia, choć od początku roku wciąż jest na, bagatela, 354 proc. plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Załamanie Tesli nie popsuło morale byków