Zalety kryzysu według Atlantica

Magdalena Brzózka
29-12-2008, 00:00

Dystrybutor bielizny czeka na kryzys. Liczy, że dzięki temu zdobędzie dobre lokalizacje. Nie wyklucza też przejęcia marki z branży.

Dystrybutor bielizny czeka na kryzys. Liczy, że dzięki temu zdobędzie dobre lokalizacje. Nie wyklucza też przejęcia marki z branży.

Spółka, która sprzedaje bieliznę marek: Atlantic i Mistique w 70 sklepach własnych i 100 partnerskich w Polsce oraz w 50 punktach za granicą (w Czechach, Rosji, na Ukrainie i Słowacji), z optymizmem powita nowy rok.

— Dla zdrowych podmiotów trudne czasy to dobry okres na poszukiwanie atrakcyjnych lokalizacji w istniejących już centrach handlowych. Wiadomo, że w tym nadchodzącym słabszym okresie nastąpi naturalna selekcja i na rynku utrzymają się najsilniejsi — mówi Bartosz Bielski, wiceprezes Atlantica.

Zarząd zaciera ręce i wypatruje lokalizacji do przejęcia, dostrzegając więcej zalet słabnącej gospodarki.

— To może być dobry czas również na akwizycje podmiotów z branży. Jeśli pojawi się propozycja kupna fajnej marki lub sieci dystrybucyjnej, na pewno to rozważymy. Teraz można robić zakupy po okazyjnych cenach — mówi Bartosz Bielski.

W przyszłym roku Atlantic chce krajową sieć własnych sklepów powiększyć o kolejnych 15, a za granicą otworzy około 40, głównie franczyzowych, placówek. Do końca 2011 r. chce nasycić rynek 100 sklepów własnych.

Połowa obrotów bieliźniarskiej spółki pochodzi z zagranicy.

— Obserwujemy branżę odzieżową i staramy się otwierać salony tam, gdzie powstają sklepy z ubraniami. Teraz przyglądamy się Rumunii, gdzie pojawia się coraz więcej centrów handlowych. W przyszłym roku będziemy próbowali otworzyć tam pierwsze placówki — mówi Renata Siennicka, odpowiedzialna w Atlanticu za rozwój sieci.

W przyszłym roku na rozwój sieci firma wyda 5 mln zł z własnej kieszeni. Poza tym do 2010 r. zainwestuje 4 mln zł na wdrożenie nowego systemu komputerowego SAP.

Ten rok Atlantic ma zakończyć 130 mln zł przychodów i 6,5 mln zł zysku netto. W przyszłym roku zarząd zapowiada kilkunastoprocentowy wzrost obrotów i zysku.

Atlantic ma dwóch udziałowców. 22 proc. należy do duńskiego koncernu Mode In. Atlantic, a reszta do prezesa spółki Wojciecha Morawskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Brzózka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zalety kryzysu według Atlantica