Załoga State Street urośnie do 5 tys.

Za dwa lata co piąty pracownik spółki będzie zatrudniony w Polsce. Jesienią firma wejdzie do nowego biura w Krakowie.

State Street, dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych, otworzy w październiku czwarty biurowiec w Krakowie. W stolicy Małopolski firma działa od 10 lat i ma tu już 3 tys. pracowników.

COŚ NOWEGO: Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Banku w Polsce, chce ściągnąć do Krakowa m.in. zarządzanie aktywami.
Zobacz więcej

COŚ NOWEGO: Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Banku w Polsce, chce ściągnąć do Krakowa m.in. zarządzanie aktywami. Fot. Tomasz Gotfryd

— Kolejna inwestycja wiąże się z zatrudnieniem do 2020 r. kilkuset pracowników. Wtedy też polski zespół będzie stanowił około 20 proc. pracowników grupy — mówi Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Banku w Polsce. Spółka ma od 2016 r. także centrum w Gdańsku. Pracuje w nim 1,5 tys. osób.

Chcą więcej

Dziś Polska obsługuje ponad 70 proc. funduszy inwestycyjnych State Street w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

— Gdy 11 lat temu zaczynaliśmy działalność w Polsce, oferowaliśmy jeden rodzaj usług — dziś jest ich prawie 60. Nowe biuro to miejsce na kolejne usługi. Staramy się o coraz bardziej kompleksowe zadania, wśród których mogłyby się znaleźć usługi związane z zarządzaniem aktywami — dodaje Scott Newman. — Coraz więcej firm, zwłaszcza nowych inwestorów, myśli o świadczeniu takich usług w polskich centrach — komentuje Paweł Panczyj z zarządu ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

State Street będzie też powiększał gdański oddział.

— Ciągle widzimy tu potencjał rozwoju — mamy dostęp do ludzi z bardzo dobrym wykształceniem, a przez lata zbudowaliśmy w Polsce solidny know-how — twierdzi dyrektor zarządzający State Street. Gdańska inwestycja spółki, ogłoszona w 2015 r., została uznana za największy projekt roku pod względem zatrudnienia. State Street od razu ogłosił, że zatrudni 1,2 tys. osób. W 2014 r., w związku z inwestycjami w biuro w Krakowie, firma otrzymała 3,7 mln zł grantu na stworzenie 600 miejsc pracy.

Finanse tak mają

Już dziś State Street to jedna z największych firm z sektora usług bankowych, finansowych i ubezpieczeniowych (BFSI) działających w Polsce. Ponad 4,5 tys. osób zatrudnia Credit Suisse, na podobnym poziomie są Citibank i UBS. W stolicy Małopolski zatrudnionych jest w centrach BFSI 11,4 tys. osób, najwięcej w Polsce, wynika z danych ABSL. Działają tu m.in. Brown Brothers Harriman, CBB, Chatham Financial, Euroclear, HedgeServ, HSBC, IG Group, UBS, Xceedance czy Zurich Insurance Group. W Warszawie w centrach BFSI pracuje 11 tys. osób, a we Wrocławiu — 7,8 tys.

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska, Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Załoga State Street urośnie do 5 tys.