Zamienił Pekao na Ideę

opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Po blisko 18 latach Piotr Miałkowski pożegnał się z „żubrem”, aby zarządzać finansami banku z grupy Getin.

W czwartek rada nadzorcza Idea Banku powołała nowego członka zarządu, odpowiedzialnego za finanse. Został nim Piotr Miałkowski, menedżer z 23-letnim doświadczeniem w bankach i audycie.

Piotr Miałkowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, programu MBA na Uniwersytecie Illinois (USA) i programu dla liderów prowadzonego przez INSEAD (Francja).
Zobacz więcej

ZAGRANICZNA EDUKACJA:

Piotr Miałkowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, programu MBA na Uniwersytecie Illinois (USA) i programu dla liderów prowadzonego przez INSEAD (Francja). Fot. ARC

— Moim celem jest zbudowanie zaufania inwestorów i interesariuszy do banku. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się wzmocnić jego pozycję na rynku. Mam nadzieję, że pion finansowy będzie miał w tym swój istotny udział — mówi Piotr Miałkowski, który zastąpił odwołanąze stanowiska Małgorzatę Szturmowicz.

Powody nie są znane. Była wiceprezes zasiadała w zarządzie od stycznia 2014 r. Piotr Miałkowski od 2000 r. związany był z pionem finansowym Peako. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora wykonawczego banku, nadzorującego obszar informacji zarządczej, rachunkowości finansowej oraz data governance. Wcześniej zarządzał też obszarem M&A (fuzje), nadzorem właścicielskim i rachunkowością. Od 2011 r. był jednocześnie przewodniczącym komitetu audytu i ryzyka w Krajowej Izbie Rozliczeniowej, a od 2017 r. przewodniczącym rady nadzorczej Pekao Investment Management. W latach 1999-2000 pełnił funkcję dyrektoradepartamentu zarządzania ryzykiem operacyjnym w BIG Banku Gdańskim. Od 1995 r. do 1999 r. był związany z KPMG Polska Audyt jako menedżer w dziale instytucji finansowych. Idea, bank dla mikrusów i małych firm, boryka się z problemami, o których informowaliśmy na łamach „PB” w artykule „Czarny poniedziałek w grupie Getinu”.

— Jesteśmy świadomi ogromu pracy do wykonania, aby utrzymać zaufanie naszych klientów. Zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w zarządzie, pozwoliły na zbudowanie mocnego zespołu doświadczonych menedżerów. Jako zarząd mamy plan działania i wspólne cele, podejmujemy więc wyzwanie — mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu