Zamówienia według RP

DI, PAP
opublikowano: 30-11-2012, 00:00

Ruch Palikota (RP) złożył w Sejmie projekt noweli Prawa zamówień publicznych. Jeśli propozycja wejdzie w życie, to — poza rzadkimi przypadkami — nie będzie można rozstrzygać przetargów na podstawie wyłącznie kryterium najniższej ceny, ale trzeba będzie stosować dodatkowe kryteria, takie jak: jakość proponowanych rozwiązań, termin wykonania, rzetelność wykonawcy, poziom technologiczny proponowanych rozwiązań — twierdzą pomysłodawcy.

Poseł Łukasz Gibała dodał, że obecnie zdecydowana większość zamówień publicznych jest realizowana w trybie przetargów, a w 99 proc. przypadków urzędy decydują się stosować wyłącznie kryterium najniższej ceny. Łukasz Gibała argumentował, że w tym trybie często przegrywają np. rozwiązania oparte na wysokiej technologii, bo są nieco droższe.

Politycy Ruchu Palikota przekonywali, że jeśli proponowany projekt wejdzie w życie, to w sposób istotny przyczyni się do poprawy funkcjonowania rynku zamówień publicznych w Polsce. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu