Zandi: Rynek pracy kluczowy w walce z recesją w USA

WST, Moneynews
opublikowano: 21-10-2011, 08:13

Jeśli Kongres nie zaakceptuje opracowanego przez Biały Dom programu wsparcia rynku pracy i tworzenia nowych miejsc pracy na co najmniej 40 proc. szacuję ryzyko wpadnięcia amerykańskiej gospodarki w recesję w ciągu roku, ostrzega Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analitycs.

Część Republikanów uważa, że koszt wdrożenia projektu, którego wartość wstępnie określono na 447 mld USD będzie znacznie wyższa wymusi dodatkowe wydatki z kasy państwa.

Nie zgadzam się z takimi twierdzeniami. Wszystkie przedstawione propozycje rządowe mają czasowy charakter. Mają wsparcie finansowe. Nie jest to więc dodanie kolejnych miliardów do deficytu, zwiększenie amerykańskiego długu i wydatków rządowych – ocenia Zandi.

Dodaje, że jeśli dojdzie faktycznie do recesji, deficyt będzie znacznie większy, a wydatki państwa na walkę z nią wzrosną w ogromnym stopniu.

W przedstawionych przez prezydenta Baracka Obamę propozycjach – według stratega - szczególnie na uwagę zasługują te związane z podatkami.

Rozszerzenie i zwiększenie wakacji podatkowych od wynagrodzeń dla pracowników byłoby numerem „1” na mojej liście i kluczem do uniknięcia recesji – wyjaśnia Zandi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zandi: Rynek pracy kluczowy w walce z recesją w USA