Czytasz dzięki

Zapowiada się kolejna spadkowa sesja na Wall Street

opublikowano: 05-08-2019, 14:00

Poniedziałkowe notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd toczą się pod dyktando przeceny, co sugeruje ponowną korektę na rynku kasowym.

Inwestorzy pozbywają się futures oraz akcji w obawie o eskalację wojny handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami. Do zachowania daleko posuniętej ostrożności i redukcji zaangażowania w akcje skłaniają graczy ostatnie decyzje podjęte przez Chiny. Pekin zezwolił bowiem na przebicie poziomu 7 juanów za dolara, wartości nie obserwowanych od 2008 r. Sugeruje to, że władze Państwa Środka zwiększają tolerancje dla mocniejszego osłabienia krajowej waluty co nie tylko podnosi konkurencyjność eksportu, ale przy okazji podgrzewa konflikt z waszyngtońską administracją.

Wyświetl galerię [1/2]

Notowania indeksu DJ IA

MarketWatch

W przedsesyjnym handlu mocno tracą na wartości akcje Apple. Przecena sięga 2,5 proc. Analitycy oczekują, że najnowsza propozycja taryf celnych uderzy w popyt na iPhone’y.

Wśród sporo tracących papierów są też udziały takich gigantów segmentów chipów jak AMD, Intel, Micron Technology czy Nvidia. 

Z segmentu spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki źle prezentują się akcje Boeinga i Caterpillar, koncernów z mocną ekspozycją na chiński rynek.

Na około półtorej godziny przed otwarciem sesji na Nyse i Nasdaq futures na indeks DJ IA zniżkowały o 1,25 proc., na S&P500 spadały o 1,27 proc., zaś na Nasdaq o 1,76 proc. 

Piątkowa sesja zakończyła się mocnymi spadkami, a w przypadku S&P500 indeks odnotował największą tygodniową przecenę od grudnia. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy