Zarząd Invest Parku wraca do korzeni

opublikowano: 01-03-2013, 00:00

Nowa prezes chce zacieśnić współpracę z samorządami i… byłymi pracownikami.

Barbara Kaśnikowska, nowa prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park, wraca do korzeni. Minister gospodarki (MG) powołał ją tydzień temu, a od poniedziałku objęła stanowisko. Do najważniejszych zadań zalicza zacieśnienie współpracy z samorządami, z którymi niegdyś strefa miała dobre relacje. Popsuło się po kadrowej rewolucji w 2011 r.

— Wiem, że to był problem. Miałam sygnały od samorządów, że nie były zadowolone ze współpracy z poprzednim zarządem. Na początek planuję spotkania ze wszystkimi, żeby dowiedzieć się, czego oczekują — deklaruje Barbara Kaśnikowska. Samorządowcy na razie są ostrożni.

— Niepokoiła nas sytuacja w strefie, dlatego po odwołaniu poprzedniego, kompetentnego zarządu [chodzi o zarząd, którym Mirosław Greber kierował od powstania strefy do połowy 2011 r. — red.] kilkakrotnie interweniowaliśmy u premiera i ministrów. Zmiany w spółce zostały dokonane, ale skarb państwa nie poinformował pozostałych udziałowców o decyzjach personalnych, więc trudno nam je komentować. Mam nadzieję, że oczekiwane zmiany w funkcjonowaniu strefy zostaną przeprowadzone — mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Nowy szef, dawny zespół

Barbara Kaśnikowska, której kadencja kończy się w czerwcu 2014 r., chce też nawiązać współpracę z dawnymi pracownikami strefy, którzy solidarnie wszyscy odeszli z prezesem Mirosławem Greberem.

— Chcę nawiązać współpracę z niektórymi osobami ze starego zespołu. Za czasów dawnego zarządu strefa świetnie sobie radziła i dynamicznie się rozwijała. Sytuacja ekonomiczna jest trudniejsza, ale są to osoby z doświadczeniem. Jeszcze nie wiem, w jakiej formule będzie odbywać się ta współpraca. Nie dotarłam jeszcze do nikogo ze starego zespołu, ale to jedenz punktów na mojej liście — mówi nowa prezes strefy. Byli członkowie zarządu nie szukają pracy. Prezes Mirosław Greber i jego zastępca Dariusz Kasprowicz pracują w spółce technologicznej ITM, wiceprezes Wojciech Morel jest szefem marketingu w firmie Masterform produkującej pompy hydrauliczne.

— Jest jednak wiele osób ze starego składu strefy, które mogłyby pomóc. Zależy, co prezes zaproponuje — mówi jeden z byłych pracowników WSSE.

Apolitycznie nie jest

Poprzednia zmiana zarządu w wałbrzyskiej strefie wywołała pospolite ruszenie: samorządowcy pielgrzymowali do premiera, chcieli przejąć strefę i przewidywali jej katastrofę. Mieli zastrzeżenia, że byłe już prezes i wiceprezes trafiły do strefy z nadania politycznego (dzięki powiązaniom z PSL).

Teraz pod tym względem też nie jest idealnie. Teodor Stępa, nowy wiceprezes, karierę zawodową zaczynał od ZWM Wici, był starostą śremskim i wiceprezesem Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Mniej kontrowersji budzi Barbara Kaśnikowska, która była dyrektorem departamentu regionalnego programu operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a wcześniej — Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej czy zastępcą prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu