Zarząd KGHM za ewentualną sprzedażą Dialogu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-07-2005, 13:20

Zarząd KGHM Polska Miedź SA przyjął stanowisko zakładające ewentualne zbycie Telefonii Dialog - poinformował w środę w wywiadzie dla PAP prezes Polskiej Miedzi Marek Szczerbiak.

Zarząd KGHM Polska Miedź SA przyjął stanowisko zakładające ewentualne zbycie Telefonii Dialog - poinformował w środę w wywiadzie dla PAP prezes Polskiej Miedzi Marek Szczerbiak.

    "Zdecydowaliśmy się na taką ścieżkę, bo według naszego doradcy do spraw Dialogu, rok 2005 i 2006 będzie najlepszym czasem dla sprzedaży tej spółki" - powiedział PAP Szczerbiak.

    Dodał, że obecnie koncern jest w trakcie wyłaniania drugiego doradcy, który zająłby się znalezieniem chętnych do kupna Dialogu.

    Stanowisko przyjęte przez zarząd zostanie zarekomendowane Radzie Nadzorczej KGHM, która zbiera się na posiedzeniu 29 sierpnia.

    Szczerbiak powiedział, że decyzje o ewentualnej sprzedaży Telefonii Dialog oznaczają na razie jedynie kierunek, jaki KGHM obiera w stosunku do swoich aktywów w telefonii stacjonarnej.  "Przyzwolenie rady nadzorczej na wybraną ścieżkę to także nie wszystko. KGHM musi uzyskać za Dialog cenę, która będzie satysfakcjonująca" - podkreślił prezes.

    Według niego, zapytania ofertowe będą kierowane do firm zainteresowanych kupnem Dialogu już w pierwszych dniach sierpnia.

    KGHM Polska Miedź SA jest stuprocentowym właścicielem Telefonii Dialog, operatora sieci telefonii stacjonarnej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zarząd KGHM za ewentualną sprzedażą Dialogu