Zarząd obiecuje, Prosper traci

Dariusz Karolak
23-12-2002, 00:00

Gruba i szeroka biała świeca tygodniowa z 25 X z perspektywy czasu okazała się świecą dystrybucyjną. Świadczyło o tym cofnięcie poniżej średnią tygodniową VAMA10 i następujący po tym systematyczny spadek notowań, praktycznie bez korekt. Szerokość konsolidacji w jakiej trwał kurs pomiędzy 22 VII a 11 X, 2,15, stanowi podstawę do obliczenia zasięgu spadków przed odłożenie jej od wsparcia 5,5. Otrzymana w ten sposób wartość 3,35 wyznacza zasięg, który powinien wyczerpać trwającą dynamiczną falę spadkową. W piątek pojawiła się pierwsza od długiego czasu biała i długa dzienna świeca przenikania, która naruszyła szybką linię spadków od 11 XII.

Prawdopodobnie rozpoczyna ona ruch powrotny do przełamanego wsparcia 5,5, po którym zasięg może zostać wykonany. Do obecnego złego postrzegania spółki przez rynek walnie przyczynił się zarząd, deklarując chęć dokonania fuzji z podmiotem z wielkiej trójki, jak się okazuje, nic w tym kierunku nie robiąc. Skutkiem tego jest brak odzewu rynku na kupowanie akcji przez insiderów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Zarząd obiecuje, Prosper traci