Czytasz dzięki

Zarząd spółki Patrowicza nie zgadza się z karą od KNF

opublikowano: 18-05-2016, 11:06

Zarząd Investment Friends Capital nie zgadza się z karą w wysokości 250 tys. zł, nałożoną we wtorek 17 maja przez Komisję nadzoru Finansowego.

KNF stwierdziła naruszenie obowiązków informacyjnych przez Zakłady Mięsne Herman, podmiot, który jest poprzednikiem IFC, dotyczące bezpodstawnego - zdaniem komisji - opóźnienia publikacji komunikatu w sprawie transakcji z  Fon Ecology i TransRMF.

"Zarząd Emitenta nie zgadza się z decyzją Komisji. Zarząd Emitenta przede wszystkim wskazuje, że Spółka nie powinna być adresatem przedmiotowej decyzji w związku z dokonanym prawomocnym podziałem Spółki (...). Podział Emitenta dokonany został w trybie art. art. 529 § 1 pkt 4 k.s.h. poprzez wydzielenie i przeniesienie całości majątku Emitenta na Spółkę Przejmującą IFERIA SA z wyłączeniem składników majątkowych Spółki wskazanych w załączniku nr 8 do Planu Podziału z dnia 15.05.2016r. W związku z zakresem podziału na Spółkę Przejmującą przeszły również wszelkie prawa i obowiązki oraz zobowiązania o charakterze administracyjnoprawnym stosownie do treści art. 531 § 1 k.s.h." - podała firma w komunikacie.

"Emitent wskazuje również, że Komisja Nadzoru Finansowego prowadziła korespondencję wyjaśniającą z Emitentem w przedmiotowej sprawie już od początku roku 2012, stąd zaskoczenie Emitenta, iż po upływie tak długiego okresu czasu, Komisja Nadzoru Finansowego powróciła do dokonania oceny zasadności opóźnienia przekazania informacji poufnej" - dodano.

IFC, niezależnie od tego, że uważa iż nie powinien być adresatem decyzji, nie podziela oceny KNF i uważa, że spełnione były przesłanki opóźnienia informacji. 

"Emitent informuje, iż zamierza podjąć przewidziane przepisami prawa kroki celem wzruszenia decyzji Komisji Nadzoru Finansowego" - podano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane