Czarny dzień Patrowicza

opublikowano: 17-05-2016, 10:07

Najpierw inwestor musiał interweniować oświadczeniem, odżegnując się od inwestycji w jedną ze spółek z NewConnect, a później na inną jego firmę Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną.

Present24 poinformował dziś, że DAMF Invest SA kupił 100 proc. akcji spółki Monostyle SKA (o sprzedaży takiego pakietu w oddzielnym komunikacie poinformował Bartosz Tomalkiewicz), która ma 38,1 proc. walorów emitenta.

Mariusz Patrowicz, który jest udziałowcem Damf Invest, zaprzeczył w rozmowie z serwisem Pulsinwestora.pl, by taka transakcja miała miejsce, a później opublikował jeszcze oświadczenie (zobacz>>). 

Jak się jednak okazuje, chodzi o DAMF Invest SA, podmiot mający siedzibę w Belize, wynika z korekty raportu w ESPI, przekazanego przez spółkę Present24 o godz. 11.30. Więcej...

Na  pierwszy komunikat kurs Present24 zareagował najpierw zwyżką, ale później gwałtownie spadł.

Tymczasem po południu ukazał się komunikat Komisji Nadzoru Finansowego, która nałożyła 250 tys. zł kary na spółkę Investment Friends Capital (IFC) kontrolowaną przez Damf Invest Mariusza Patrowicza.

Chodzi o sprawę z przełomu lat 2011 i 2012, kiedy obecne IFC nazywało się jeszcze Zakłady Mięsne Herman. Komisja stwierdziła, że spółka nie opublikowała w terminie informacji o umowie inwestycyjnej, zawartej z firmami Fon Ecology i TramsRMF.

"W dniu 29 grudnia 2011 r. spółka zawarła ze spółkami: TransRMF sp. z o.o. i Fon Ecology SA umowę inwestycyjną, będącą częścią szerokiego porozumienia inwestorskiego, na mocy którego kontrolny pakiet w spółce zmienił właściciela oraz podjęta została głęboka restrukturyzacja spółki (obejmująca zbycie zorganizowanej części jej przedsiębiorstwa)" - podała komisja w komunikacie, dodając, że spółka nie była uprawniona do opóźniania informacji - szczegóły dotyczące zmian zostały opublikowane dopiero w drugiej dekadzie stycznia.

Więcej o decyzji KNF>>

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane