Zarząd Sygnity o wezwaniu Asseco

KZ
opublikowano: 22-02-2012, 15:38

Władze Sygnity w specjalnym oświadczeniu odniosły się do ogłoszonego dziś wezwania na 100 proc. akcji spółki, ogłoszonego przez Asseco Poland.

- Ogłoszenie wezwania (...) które nie było uzgadniane z zarządem spółki, pokazuje, że pozycja rynkowa firmy wzrasta, a obrana półtora roku temu strategia rozwoju Sygnity była właściwa. Po zakończonej sukcesem restrukturyzacji, Grupa Sygnity po raz pierwszy od 5 lat zanotowała w roku kalendarzowym zysk netto. Zarząd regularnie komunikuje swoje oczekiwania i plany, potwierdził także prognozę wyników finansowych (przychody 650-700 mln PLN w roku 2012, rentowność EBIT 5-7% w roku 2012). Akcjonariusze mają bieżącą wiedzę na temat sytuacji finansowej i operacyjnej spółki, a także jej perspektyw - napisano.

Zarząd Sygnity podkreślił, że akcjonariusze spółki, którzy skomentowali publicznie fakt wezwania (zobacz więcej>>) uważają, że cena za akcje zaproponowana w wezwaniu jest zbyt niska i nie odpowiada obecnej wartości spółki oraz nie uwzględnia jej planów związanych z rozwojem.

- Szczegółowe stanowisko Zarządu dotyczące ogłoszonego wezwania wraz z ustosunkowaniem się do proponowanej ceny, zostanie przedstawione w odpowiednim raporcie bieżącym opublikowanym zgodnie z przepisami przed rozpoczęciem zapisów w wezwaniu - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane