Zarząd TVP powołał komisję przetargową ds. audytu

PAP
03-01-2008, 17:57

Zarząd TVP powołał komisję, która ustali warunki przetargu na audytora zewnętrznego, który przeprowadzi kontrolę w  TVP.

W skład komisji przetargowej wchodzą: Janina Goss, Janusz Niedziela, Tomasz Rudomino, Jan Polkowski, Adam Rawdanowicz, Arkadiusz Pieniący, Beata Karasek, Ewa Berger, Magdalena Karasek- Falecka, Mikołaj Tułowiecki.

Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się w czwartek, w poniedziałek zaś w Biuletynie Informacji Publicznej ma się ukazać ogłoszenie o przetargu.

Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej TVP przetarg na audytora ma być ogłoszony najpóźniej 8 stycznia, do 21 lutego raport z audytu ma być przedstawiony radzie nadzorczej TVP, a Ministrowi Skarbu do 28 lutego.

O zarządzeniu audytu w TVP zdecydował Minister Skarbu, który chce skontrolować m.in. umowy o pracę z ostatniego roku, finansowanie programów "Przebojowa Noc" i "Gwiazdy Tańczą na lodzie" oraz stan zaawansowania prac nad wspólnym projektem TVP, Polskiego Radia oraz Polkomtel S.A. w sprawie budowy naziemnej telewizji cyfrowej.

Ponadto minister chce poznać wieloletnią strategię programową TVP, stan przygotowań do transmisji Euro 2012 oraz Olimpiady w Pekinie, stan negocjacji z Polsatem w sprawie odkupienia praw do częściowej transmisji finałów piłkarskich mistrzostw w 2008 r. Minister zapytał też o przyczyny "utrzymującej się tendencji spadku oglądalności głównych anten TVP" oraz o zasady korzystania przez Spółkę z usług technologii satelitarnej (SES ASTRA, Eutelsat).(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zarząd TVP powołał komisję przetargową ds. audytu