Zarządzający ostrzegają przed kryzysem

Łukasz Świerżewski
17-09-2003, 00:00

Zdaniem Stowarzyszenia Menedżerów, projekt budżetu państwa na 2004 r. jest tak zły, że zagraża dopiero co osiągniętemu ożywieniu gospodarczemu.

Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce (SMwP), zrzeszające najwyższą kadrę zarządzającą polskich przedsiębiorstw, nie pozostawiło suchej nitki na przygotowanym przez rząd projekcie budżetu państwa na 2004 r.

— Z głęboką troską przyjęliśmy projekt budżetu ze względu na znacząco powiększony deficyt budżetowy i bezprecedensowy wzrost wydatków o prawie 11 proc. — twierdzi Sławomir Majman, przewodniczący rady stowarzyszenia.

Krzysztof Rybiński, główny ekonomista BPH PBK i ekspert SMwP, twierdzi, że przyszłoroczny deficyt budżetu wynosi nie oficjalne 45,5 mld zł, ale 66 mld zł. Wszystko to za sprawą ukrytych i nie zakwalifikowanych w ustawie wydatków.

Konieczność pokrycia deficytu pożyczkami na niespotykanym dotąd poziomie stanowi zagrożenie dla dalszego rozwoju kraju i skutkować może niższymi inwestycjami oraz niższym zatrudnieniem — ostrzega SMwP w oświadczeniu.

Ekonomista BPH PBK ostrzega, że jeżeli budżet zostanie przyjęty w obecnym kształcie, już za rok możemy mieć do czynienia z kryzysem finansów publicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zarządzający ostrzegają przed kryzysem