Zarządzanie jakością

Wojciech Surmacz
opublikowano: 11-04-2000, 00:00

Zarządzanie jakością

DNV docenia Naftobudowę

Det Norske Veritas (DNV) przyznało certyfikat ISO 9001 z akredytacjami: niemiecką i włoską firmie PIRPCH Naftobudowa- Holding z Krakowa. Spółka specjalizuje się m.in. w budowie i remontach instalacji w przemyśle rafineryjnym, petrochemicznym i chemicznym, a także w budownictwie ogólnym. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się 4 kwietnia 2000 r. Certyfikat z rąk przedstawicieli DNV odebrał Ludwik Bernacki, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy.

IS0 9001 dla ZDZ w Katowicach

Specjaliści z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji przeprowadzili audit certyfikacyjny w dniach 9-11 marca 2000 r. w Zakładach Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. W wyniku tych działań, wykazano zgodność jakościowej dokumentacji firmy z wymaganiami normy PN-ISO 9001, a prowadzone zapisy potwierdziły właściwe funkcjonowanie systemu. W związku z tym 27 marca Komitet Techniczny PCBC postanowił przyznać Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Katowicach certyfikat jakości ISO 9001 w obszarze kształcenia kursowego. ZDZ w Katowicach w 1997 roku nawiązał współpracę z francuską firmą oświatową AFPA, której eksperci przeprowadzili wstępne szkolenia części pracowników przedsiębiorstwa w zakresie stosowanych systemów jakości zgodnych z serią norm ISO 9000. W październiku 1998 roku ZDZ podpisał umowę o pomocy konsultingowej z UNDP Umbrella Project w Warszawie. Umowa przewidywała rozpoczęcie prac w listopadzie 1998 roku oraz ich zakończenie w marcu 2000 roku wystąpieniem z wnioskiem o certyfikację systemu. Proces certyfikacji wdrożonego systemu zarządzania jakością powierzono PCBC.

T†V R/Z P zakończył audit w PW POLITEX

T†V Rheinland/Zetom Polska (T†V R/Z P) zakończył właśnie w spółce PW POLITEX z Poznania audit certyfikujący systemu zarządzania jakością (SZJ) na zgodność z normą ISO serii 9000. Specjaliści z tej jednostki przeprowadzili również audit wznawiający SZJ (po 3 latach), zgodny z normą DIN EN ISO 9002 w Bydgoskich Zakładach Przemysłu Gumowego STOMIL.

KEMA przyznała cztery certyfikaty...

Jednostka KEMA Registered Quality Polska przyznała cztery certyfikaty zgodności systemu zarządzania jakością ISO serii 9000. Otrzymały je firmy: ZELMOT Technika Oświetleniowa z Warszawy (ISO 9001), ROCHE Witaminy Polska z Mszczonowa (ISO 9002), Zakład Doświadczalny ECHOSON z Puław (ISO 9001) i Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED z Bielska-Białej (ISO 9001).

...a RW T†V o jeden więcej

Również jednostka certyfikująca RW T†V nie pozostaje w tyle za swoimi branżowymi konkurentami. W ostatnim czasie przyznała bowiem pięć nowych certyfikatów ISO serii 9000. Otrzymały je firmy: EL-TEL z Chrzanowa (ISO 9002), Grupa G-D-P Wyry z Gostynia (ISO 9002), P.W. SELW z Bytomia (ISO 9002), FAMOT-PLESZEW z Pleszewa (ISO 9001), P.P.H A-P z Żorów (ISO 9001).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Surmacz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zarządzanie jakością