Zawieszeni mogą wrócić 20 września

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 29-08-2005, 00:00

Rada nadzorcza TVP może jutro rozmawiać o zmianach w zarządzie. Rośnie prawdopodobieństwo, że zawieszeni wiceprezesi powrócą do pracy.

Zbierająca się jutro rada nadzorcza Telewizji Polskiej (TVP) ma w porządku obrad punkt o zmianach w zarządzie, ale najprawdopodobniej nie podejmie żadnej decyzji.

— Oba skrzydła rady nadzorczej zaostrzyły swoje stanowiska. Lewa strona nie chce się zastanawiać nad losami zawieszonych wiceprezesów, bo uważa, że będą oni automatycznie przywróceni 20 września — mówi Krzysztof Kni- ttel, wiceprzewodniczący rady.

Teoretycznie rada może odwołać zawieszonych członków zarządu — Ryszarda Pacławskiego i Marka Hołyńskiego. Jednak kojarzeni z prawą stroną sceny politycznej członkowie rady nadzorczej TVP nie mają wystarczającej liczby głosów, by to zrobić. Jeżeli rada nie podejmie żadnej decyzji, zwiększy się prawdopodobieństwo, że zawieszeni wiceprezesi wrócą do pracy najpóźniej 20 września.

Stanie się tak dzięki zmianom w statucie telewizji publicznej — zgodnie z nowym, który wszedł w życie 21 czerwca, zawieszenie członka zarządu w czynnościach służbowych może trwać nie dłużej niż trzy miesiące, czyli właśnie najpóźniej do 20 września. Tak mówi przygotowana ostatnio rekomendacja Kancelarii Prawniczej Domański Zakrzewski Palinka.

— Ekspertyza nie rozstrzyga, kiedy wygasło zawieszenie Pacławskiego, ale moim zdaniem przesądza, że kończy się czas zawieszenia i zarząd powróci do pracy w składzie pięcioosobowym — mówi Anna Milewska, członek rady.

Ryszard Pacławski został zawieszony we wrześniu 2004 r., a Marek Hołyński — w czerwcu 2005 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy