Czytasz dzięki

Zawód: testerka

opublikowano: 18-02-2018, 22:00

Już po raz drugi Fundacja Mamo Pracuj wspólnie z zespołem Testuj.pl organizują bezpłatne webinaria dla kobiet, które myślą o karierze w branży IT.

Ich celem jest przybliżenie uczestniczkom zawodu testerki oprogramowania. W cyklu, które przebiegnie pod hasłem „Mamo Testuj”, przewidziano trzy spotkania online — wszystkie odbędą się wieczorami. Uczestniczki dowiedzą się, na czym polega zawód testerki oprogramowania i jakie należy mieć predyspozycje i umiejętności. Będą też zajęcia praktyczne. Prowadzący pokażą różnice w pracy w zależności od rodzaju projektu, wyjaśnią pojęcia używane w tej branży, wskażą błędy, które można napotkać przy testowaniu aplikacji, i powiedzą, jak je poprawnie opisywać i raportować. Przez ostatnią dekadę odsetek kobiet uczących się na uczelniach technicznych wzrósł o ponad 25 proc. To wynik akcji „Dziewczyny na politechniki”. Według danych Kodilli, o 28 proc. zwiększyła się też liczba kobiet szkolących się na programistki na bootcampach informatycznych. Dla osób chcących poznać zawód testera nie bez znaczenia jest dość krótki czas nauki. Szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu ISTQB trwa trzy dni — a to dopiero początek drogi do przebranżowienia się. Kolejnym krokiem są trwające od czterech do sześciu tygodni warsztaty przygotowujące od strony praktycznej do wykonywania tego typu pracy. Więcej informacji: http://mamotestuj.pl.

WAŻNA DATA: 27.02

Tego dnia odbędzie się pierwsze spotkanie dla przyszłych testerek oprogramowania. Dwa kolejne zaplanowano na 6 i 13 marca.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane