Zawsze szukamy rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta

Partnerem publikacji jest Sawa Logistics
opublikowano: 25-01-2023, 13:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sawa Logistics to operator, który od ponad dekady oferuje szyte na miarę kompleksowe usługi spedycyjno-logistyczne. Jedną z jego specjalności jest logistyka kryzysowa i awaryjna. O firmie i jej nowych usługach mówi Robert Sadowski, prezes Sawa Logistics.

Decydujące detale:Działamy w konkurencyjnej branży, obarczonej wieloma ryzykami. Tu zyskuje się przewagę nawet małymi rzeczami, drobiazgami, które sprawiają, że klient decyduje się właśnie na nasze usługi – tłumaczy Robert Sadowski, prezes Sawa Logistics.
Decydujące detale:Działamy w konkurencyjnej branży, obarczonej wieloma ryzykami. Tu zyskuje się przewagę nawet małymi rzeczami, drobiazgami, które sprawiają, że klient decyduje się właśnie na nasze usługi – tłumaczy Robert Sadowski, prezes Sawa Logistics.

Zechce pan krótko scharakteryzować działalność firmy.

Głównym obszarem działalności Sawa Logistics jest transport drogowy obejmujący FCL, LCL, FTL, LTL, OOG i RFS w bezpiecznym łańcuchu dostaw. Dzięki ponad 80 własnym ciężarówkom i ponad 200 ciężarówkom od zakontraktowanych podwykonawców jesteśmy w stanie szybko zareagować na potrzeby transportowe o wysokim priorytecie. W ciągu ponad 10 lat działalności zrealizowaliśmy ogółem ponad 800 tys. transportów.

Naszą ofertę uzupełniają kompleksowe usługi transportu lotniczego, morskiego i kolejowego. Pozwala to nam na zaproponowanie klientom rozwiązania zarówno dla pilnych potrzeb transportowych, jak i niestandardowego wsparcia logistycznego na całym świecie. Oferujemy także szybkie i niezawodne przesyłki priorytetowe „od drzwi do drzwi”, które w przypadku przesyłek awaryjnych są najlepszą alternatywą.

Status Regulated Agent pozwala nam na zachowanie bezpiecznego łańcucha dostaw. Dysponujemy także własną powierzchnią magazynową, zapewniającą szeroki wachlarz usług: od przeładunku, składowania, pakowania i etykietowania, aż po odprawę celną.

Magazyn to dosyć nowa inwestycja…

Tak, w 2021 r. poszerzyliśmy naszą ofertę o nową usługę cross-docking realizowaną w magazynie znajdującym się przy A2 w Słubicach, w niedużej odległości od lotniska w Berlinie. Doskonała lokalizacja sprawia, że usługa jest konkurencyjna na rynku.

Uruchomienie magazynu to w zasadzie efekt dwóch rzeczy: przede wszystkim wyjścia naprzeciw potrzebom naszych klientów oraz naszego dążenia do stania się firmą logistyczną. Uzupełnienie naszych usług transportowych oraz spedycyjnych o magazyn i czynności tam wykonywane spełniają ten warunek.

W Słubicach dysponujemy powierzchnią 2 tys. mkw., gdzie zlokalizowany jest także magazyn czasowego składowania celnego. Mamy tutaj również miejsce uznane na zewnątrz i wewnątrz magazynu. Magazyn pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu. Posiadamy pełny monitoring cctv oraz ograniczony dostęp do wyznaczonych w nim stref. Mamy też dostęp do miejsca na zewnątrz, co pozwala na dokonanie każdej operacji przeładunkowej. Klient może także skorzystać z usługi paletyzowania, pakowania i etykietowania. W niedługim czasie będziemy realizować tam kontrolę dostępu.

Jakich profitów może oczekiwać korzystający z usług magazynu?

Wielu klientów kieruje swoje samochody liniowe do naszego magazynu, gdzie rozładowujemy, grupujemy towar i dystrybuujemy naszymi pojazdami do miejsc docelowych. Świetna lokalizacja na styku Polski i Niemiec oraz bliskość lotniska w Berlinie sprawiają, że możemy przejmować części towarów z lotniska w Berlinie i je składować. To znakomita oferta dla firm poszukujących rozwiązań dystrybucyjnych na terenie zachodniej Polski oraz wschodnich Niemiec, mających zapotrzebowanie na długo- lub krótkoterminowe składowanie towarów z wykorzystaniem magazynu czasowego składowania. Wreszcie dla firm, które realizują transport RFS (road feeder service) w bezpiecznym łańcuchu, gdzie konieczne jest zagwarantowanie statusu zarejestrowanego agenta RA nadanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Z naszych usług korzystają również firmy potrzebujące wsparcia w przeładunku i magazynowania w nagłych przypadkach, gdy sytuacja tego wymaga. A to usługa często poszukiwana w ostatnim czasie.

W Sawa Logistics zawsze szukamy rozwiązań, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb naszych klientów. Zwracamy także baczną uwagę na to, co dzieje się na rynku i reagujemy na pojawiające się wyzwania. M.in. dzięki możliwościom magazynowym jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe usługi logistyczne w konkurencyjnych cenach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane