Czytasz dzięki

Zbankrutowali, bo nie obsługiwali gejów

opublikowano: 25-06-2015, 15:05

Restauracja Görtz Haus w Des Moines w Stanach Zjednoczonych zbankrutowała, czego bezpośrednio przyczyną miała być decyzja o nieobsługiwaniu homoseksualistów, informuje Huffington Post.

Właściciele restauracji, Betty i Richard Odgaard odmówili zorganizowania w swojej restauracji wesela homoseksualnej pary, jako powód podając swoje przekonania religijne. Betty powiedziała między innymi, że nie dyskryminuje gejów, tylko zwyczajnie jej wiara nie pozwala jej na urządzenie im przyjęcia.

Obawiając się konsekwencji, właściciele z początkiem roku przestali w ogóle przyjmować zlecenia organizacji przyjęć weselnych, co w rezultacie mocno odbiło się na sytuacji finansowej lokalu. Dotychczas restauracja rocznie organizowała od 15 do 25 przyjęć weselnych, które jak się okazało czyniły biznes dochodowym. Para postanowiła dać szansę swojej firmie do końca lipca, jeśli nic się nie ruszy w sierpniu restauracja przestanie istnieć.

YouTube
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane