Czytasz dzięki

Zbankrutowana spółka chce sprzedać akcje za 1 mld USD

opublikowano: 12-06-2020, 10:44

Amerykańska wypożyczalnia samochodów Hertz Global Holdings zamierza pozyskać nawet 1 mld USD ze sprzedaży akcji, korzystając z niedawnego wzrostu kursu, który zadziwił niektórych analityków.

Prawnicy reprezentujący spółkę mieli poinformować sędzię nadzorującą restrukturyzację, że niedawny wzrost kursu „oferuje wyjątkowe możliwości” dla spółki. Dlatego zamierza ona sprzedać prawie 247 mln akcji. Hertz chce, aby sędzia zgodziła się w piątek także na pozbycie się ponad 144 tys. aut leasingowanych przez spółkę, co pozwoliłoby jej zaoszczędzić ponad 80 mln USD miesięcznie.

Akcje Hertz zdrożały od 26 maja do ostatniego poniedziałku z 0,56 USD do 5,53 USD. Choć od tego czasu staniały o ponad 50 proc., to wciąż sprzedaż po obecnej cenie jest okazją dla spółki na tanie pozyskanie kapitału na spłatę części długu. Hertz zadeklarował, że uprzedzi potencjalnych nabywców swoich akcji, że mogą stać się one bezwartościowe. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane