Zbigniew Religa jedzie do Radomia rozmawiać z lekarzami

IAR
opublikowano: 02-10-2007, 10:29

Minister zdrowia Zbignew Religa będzie rozmawiał z  radomskimi lekarzami o warunkach ich powrotu do pracy. Rozmowy mają się rozpocząć o godzinie 11.30. Poinformował o tym rzecznik ministerstwa zdrowia.

Paweł Trzciński przyznał, że minister Religa nie ma konkretnych propozycji finasowych dla lekarzy. Może jedynie pośredniczyć w negocjacjach między dyrekcjami dwóch radomskich szpitali a lekarzami, którzy z powodu niezadowolenia z płac złożyli wypowiedzenia. Właśnie mija termin ich realizacji. Jak powiedział Paweł Trzciński, jest jeszcze nadzieja, że strony nie wyczerpały wszystkich swoich mozliwości negocjacyjnych i porozumienie z lekarzam zostanie zawarte. Rzecznik ministerstwa zdrowia powiedział, że były pozytywne sygnały ze strony lekarzy po wieczornych rozmowach. Gdyby do prozumienia nie doszło - jest przygotowany plan ewakuacji pacjentów szpitali z Radomia. Rzecznik ministerstwa zdrowia zapewniał, że chorzy mogą czuć się bezpieczni. W razie konieczności ewakuacji będą przewożeni na koszt budżetu państwa specjalistycznym trasportem do możliwie najbliższych szpitali. Pacjentów już ewakowano ze szpitali w Częstochowie i w Mielcu, gdzie do porozumienia dyrekcji szpitali z lekarzami nie doszło. Paweł Trzciński powiedział jednak , że i tam jest jeszcze nadzieja, iż lekarzy uda się przekonać do powrotu do pracy.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zbigniew Religa jedzie do Radomia rozmawiać z lekarzami