ZBP gotowy poręczyć za urzędników KNF

opublikowano: 07-12-2018, 12:22

Związek Banków Polskich jest gotów udzielić poręczenia za zatrzymanych wczoraj urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka.

Urzędników zatrzymano wczoraj, a dziś postawiono im zarzuty. Ich treść można przeczytać tutaj>>

Gotowość:
Gotowość:
ZBP, kierowany przez Krzysztofa Pietraszkiewicza, wyraził gotowość udzielenia poręczenia za urzędników KNF, zatrzymanych na polecenie prokuratury.
Marek Wiśniewski

Tymczasem zarząd Związku Banków Polskich w oświadczeniu wyraził wzburzenie metodami i działaniami podjętymi przez śledczych. 

"Dokonywanie demonstracyjnych i wątpliwie uzasadnionych zatrzymań, które w przeszłości - także z narażeniem życia, jak w przypadku Pana Wojciecha Kwaśniaka - ujawniały poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu SKOK budzić musi najwyższe zaniepokojenie" - napisano.

Jak dodano, działania uderzają w wiarygodność komisji i podważają zaufanie do krajowego systemu finansowego.

Dlatego ZBP "w poczuciu sprawiedliwości oraz w przekonaniu co do uczciwości i zgodnego z prawem działania zatrzymanych osób" zadeklarował gotowość udzielenia poręczenia na warunkach określonych w przepisach prawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane