Zbuduj wioskę mongolską

MBE
opublikowano: 17-09-2010, 05:21

Jak porażkę przekuć w sukces? Chce to zrobić dolnośląska gmina organizując obchody przegranej bitwy pod Legnicą.

Gmina Legnickie Pole ogłosiła przetarg na zorganizowanie obchodów rocznicy bitwy pod Legnicą. I to nie byle jakiej, bo 770. Poszukuje firmy, która zorganizuje m.in. wystawę planszową poświęconą miejscu bitwy, stworzy plenerowy spektakl etnograficzny „Wioska Mongolska” oraz cykl imprez kulturalnych pod nazwą „Wieczory Jadwiżańskie”, którego częścią ma być koncert kameralny i wykład naukowy.
Termin składania ofert mija 12 października.

Zobacz więcej

Bitwa pod Legnicą, miedzioryt Matthäusa Meriana Starszego z 1630 r. Fot. ARC

- Nawiązaliśmy kontakty z ambasadą w Mongolii. Zakładamy, że jej przedstawiciele pojawią się na przyszłorocznych obchodach – mówi Sławomir Pienias z urzędu gminy Legnickiego Pola.

Cykl imprez zacznie się już w listopadzie 2010, a zakończy – na początku 2012 r.
- Ich efektem ma być nie tylko wypromowanie naszej gminy, ale i całego województwa. Wystawa o bitwie będzie prezentowana w różnych miejscowościach w kraju – informuje Sławomir Pienias.

Koszt organizacji obchodów szacowany jest na około 1,2 mln zł. Ich hasłem przewodnim będzie: „Legnickie Pole 1241 w obronie Europy”.
- To była co prawda przegrana bitwa, ale historycy oceniają, że ocaliła Europę przed Tatarami – wyjaśnia Sławomir Pienias.

Kontakt: Agnieszka Mytych
Tel. +48 76 85 82 822
E-mail: ug@legnickiepole.pl

 

Tu znajdziesz wyszukiwarkę

przetargów dużych >>>>>>>>

a tu małych>>>>>>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zbuduj wioskę mongolską