Zdalne biura są w cenie

opublikowano: 30-06-2016, 22:00

Poznański start-up odrzucił ofertę brytyjskiego funduszu inwestycyjnego na wykupienie spółki.

Desk.Works wszedł na rynek w grudniu 2015 r., a już po trzech miesiącach działalności jego wartość została oceniona na 35 mln zł. Teraz odrzucił ofertę sprzedaży spółki za 21,7 mln USD. W zeszłym roku polski start- -up wprowadził na rynek aplikację coworkingową, która umożliwia rezerwacje tymczasowych miejsc pracy w biurach na całym świecie. Dzięki aplikacji Desk.Works można wynająć biurko w Berlinie, Sao Paulo, Singapurze czy Nowym Yorku.

— Odnosimy sukcesy nawet na rynku chińskim, jako jeden z niewielu start-upów europejskich. Z miesiąca na miesiąc nasza wartość rośnie średnio o 27 proc. Dlatego jestem przekonany, że sprzedaż firmy w tym momencie byłaby dużym błędem. Nie chcemy pozbywać się udziałów na samym początku drogi, bo wiemy, że to, co najlepsze, jeszcze przed nami — mówi Waldemar Ariel Gala, pomysłodawca projektu. Pod względem cenowym aplikacja jest niezwykle konkurencyjna, ponieważ cena wynajmu zawsze wynosi 20 USD. Przykładowo, poza aplikacją, takie opłaty w Wielkiej Brytanii wynoszą ok. 52 USD, a w Stanach Zjednoczonych 30 USD za dzień. Pomysłodawcą oraz założycielem Desk.Works jest młody przedsiębiorca Waldemar Ariel Gala, mający polsko-niemieckie korzenie. Jak sam o sobie mówi: „mentalny punk z uporem walczący o swoje marzenia”. — Dużo podróżowałem, bo pracowałem w różnych częściach świata. Często zdarzało się tak, że jednego dnia byłem w Berlinie, drugiego w Barcelonie. Szukałem więc miejsca do pracy. Niestety to nie było takie proste. Dostępne przestrzenie coworkingowe oferowały zazwyczaj miejsca najkrócej na miesiąc i nie przyjmowały płatności w innych walutach i kartą kredytową. Dlatego wpadłem na pomysł, aby stworzyć aplikację, która maksymalnie uprości wynajem „biurka”, zarówno dla wynajmującego, jak i właściciela coworkingu — tłumaczy Waldemar Ariel Gala. Obecnie użytkownicy aplikacji, których jest 4000, mogą skorzystać z 500 przestrzeni coworkingowych i ok. 1900 biurek na terenie 64 państw na całym świecie. Powodzenie aplikacji jest tym bardziej prawdopodobne, że raport Global Coworking Survey przewiduje, że pod koniec 2016 r. dostępnych będzie ponad 10 000 miejsc coworkingowych, co daje szanse na duży rozwój. © Ⓟ [ZAW]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu