Zdobądź wiedzę na szkoleniach

  • Marta Bellon
opublikowano: 12-01-2012, 00:00

Sysco Polska przygotowało bogatą ofertę szkoleniową dla firm i aspirujących przedsiębiorców z Mazowsza.

Trwają rekrutacje do trzech programów szkoleniowych, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, studenci i naukowcy z ambicjami biznesowymi z województwa mazowieckiego. 23 stycznia kończy się nabór do Akademii Wiedzy — cyklu bezpłatnych szkoleń organizowanych dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych. Będą oni mogli skorzystać z ponad 100 godzin warsztatów i zdobyć praktyczną wiedzę oraz umiejętności ułatwiające prowadzenie własnej firmy. Eksperci spotkają się również z uczestnikami indywidualnie, by pomóc im w przygotowaniu biznesplanu. Założeniem projektu jest, by każdy uczestnik ukończył szkolenie z gotowym pomysłem na biznes. Również do 23 stycznia trwa rekrutacja do programu Innowacja i Wiedza. To bezpłatne szkolenia biznesowe adresowane do młodych ludzi, myślących o własnej działalności (studentów, absolwentów i pracowników naukowych). Na zajęciach dowiedzą się tego, jak zdobyć pierwsze pieniądze na założenie firmy i jak ją wypromować. To aktualna oferta bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Sysco Polska przy udziale funduszy unijnych.

Firma ma również ofertę dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak szybko i skutecznie przygotowaćprzedsiębiorstwo na gwałtowne zmiany rynku. Proponuje im Certyfikowane Szkolenia Menedżerskie (CSM), czyli interaktywne warsztaty z wykorzystaniem techniki action learning. Polegają one na praktycznych ćwiczeniach, przeprowadzanych w 10-15-osobowych grupach. Szkolenia są płatne, ale dofinansowane z UE. Mikro- i mali przedsiębiorcy mogą liczyć na 80-procentowe dofinansowanie, a średni na 70-procentową zniżkę. Ci pierwsi płacą więc 738,76 zł, a ci drudzy — 1108,14 zł (normalny koszt to niemal 3700 zł). Co otrzymują?

— Każdy uczestnik — 40 godzin szkoleń, w tym 2 godziny indywidualnych spotkań z ekspertem. W trakcie warsztatów omawiane są konkretne problemy zgłaszane przez przedsiębiorców, które dotyczą zmian, jakie chcieliby wprowadzić we własnej firmie — wyjaśnia Paulina Sierańska z Sysco Polska. Uczestnicy szkoleń mają możliwość otrzymania międzynarodowego certyfikatu The Institute of Leadership & Management w Londynie, potwierdzający zdobytą wiedzę. Ale nie bez pewnego wysiłku. Należy napisać pracę na każdy z trzech tematów, poruszanych podczas zajęć: zarządzanie czasem, strategiczne planowanie i wdrażanie zmian w miejscu pracy oraz rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji. Praca polega na identyfikacji problemu i znalezieniu rozwiązania. Aby wziąć udział w projekcie, należy wejść na stronę www. csm.waw.pl lub www.ilmpolska. pl, wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i przesłać do 24 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu