Zdolni licealiści - przyszli ekonomiści

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Krzysztof Kropidłowski, uczeń bydgoskiego Liceum im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, zdobył pierwsze miejsce w finale XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

 Na podium stanęli też gdynianin — Daniel Chrościcki z Liceum im. Marynarki Wojennej RP, oraz warszawianka — Aleksandra Dagil z Liceum im. S. Staszica. Trzyetapowa olimpiada jest organizowana od 1987 r. przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. W tym roku do pierwszego etapu (w szkołach) zgłosiło się 10,5 tys. uczniów. W finale rywalizowało 100, wyłonionych podczas drugiego etapu z 17 okręgów w Polsce. 30 najlepszych otrzyma nagrody (w ubiegłym roku były to laptopy). Dostaną też stypendia i nagrody pieniężne.

Fot. ARC

— Jeśli ktoś bardzo lubi dany przedmiot i czuje, że oprócz zdobywania wiedzy chciałby wykazać się czymś więcej, polecam start w olimpiadzie. Warto pokonać lęk i podjąć rywalizację dla samej satysfakcji, która już jest dużą nagrodą — mówi Krzysztof Kropidłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane