Zdrojewski: Premier przekroczył normy przyzwoitości

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-03-2005, 09:46

Premier Marek Belka przekroczył zasady i normy przyzwoitości; to żałosne zachowanie - w ten sposób szef SLD na Mazowszu Jacek Zdrojewski ocenił sobotnią zapowiedź premiera, że 5 maja włączy się do kampanii politycznej na rzecz nowej Partii Demokratycznej.

Premier Marek Belka przekroczył zasady i normy przyzwoitości; to żałosne zachowanie - w ten sposób szef SLD na Mazowszu Jacek Zdrojewski ocenił sobotnią zapowiedź premiera, że 5 maja włączy się do kampanii politycznej na rzecz nowej Partii Demokratycznej.

    "Dla mnie jest to postać (Belka) nie warta komentarza" - powiedział Zdrojewski w poniedziałek w Radiowej Trójce. Jak dodał, cieszy się, iż Belka opuszcza SLD bo - jego zdaniem - będzie teraz kompromitował partię, do której przechodzi.

    Pytany w jaki sposób premier ma kompromitować Partię Demokratyczną Zdrojewski powiedział: "Polityk bez zasad i bez norm przyzwoitości zawsze będzie kompromitował strukturę polityczną, w której działa".

    Zdaniem Zdrojewskiego, Belka to człowiek, który  przyszedł do SLD tylko dla kariery. "To człowiek, który wykorzystywał SLD wbrew swoim przekonaniom. Okazało się że jest ortodoksyjnie liberalny, wolnorynkowy i nie ma nic wspólnego z lewicą" - ocenił.

    Polityk uważa, że Sojusz popierając w tej sytuacji rząd Belki przekracza granice śmieszności. "To kuriozalna sytuacja, że partie które tworzą zaplecze polityczne nie mogą liczyć na rząd, żeby przedstawiał ustawy, które są dla tych partii korzystne. To polski surrealizm, polskie szaleństwo i czysty Mrożek" - ocenił Zdrojewski.

    Dodał też, że taka sytuacja powinna się skończyć jak najszybciej. "Nie możemy pozwolić sobie na kontynuację ośmieszania nas, wyszydzania i kompromitowania lewicy" - podkreślił Zdrojewski.

    Pytany czy posłowie SLD powinni 5 maja zagłosować za samorozwiązaniem Sejmu Zdrojewski odpowiedział: "jeśli Sojusz nie będzie mógł przeprowadzić w Sejmie minimalnego zestawu ustaw propospołecznych, to powinien jeszcze raz przemyśleć termin wyborów i zastanowić czy uparte trwanie przy terminie jesiennym jest uprawnione".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane