Zdrojewski: Ustawa medialna przy otwartej kurtynie

PAP
10-06-2008, 11:03

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapewnił, że przygotowywany przez jego resort projekt ustawy medialnej będzie powstawał "przy otwartej kurtynie".

Jak powiedział w wywiadzie dla TVN24, projekt będzie przygotowywany "z udziałem środowisk twórczych, w tym środowisk filmowych".

"Uzyskałem zgodę na to, aby pracować w spokoju, bez nacisku. Mam w tej materii może nie swobodę, ale gwarancję, że mogę pracować rzetelnie, bez presji czasu" - powiedział Zdrojewski.

"Pierwsze spotkanie, na którym będą prezentowane założenia do projektu, planowane jest na 18-19 czerwca. Od tego momentu ruszą prace, będziemy intensywnie pracować prawdopodobnie przez 2-3 miesiące, we wrześniu, najpóźniej w październiku projekt powinien być gotowy, częściowo przekonsultowany i trafić do Sejmu" - zapowiedział gość TVN24.

Zdaniem Zdrojewskiego, prezes TVP Andrzej Urbański powinien "jak najszybciej" odejść ze swojego stanowiska. "Platforma Obywatelska jest ostatnią formacją polityczną, która będzie łamać prawo i będzie odwoływać prezesa nie mając do tego podstawy prawnej" - zastrzegł minister kultury. "Dlatego były przygotowywane nowelizacje (ustawy medialnej - PAP), by ta podstawa prawna nie budziła wątpliwości" - wyjaśnił Zdrojewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zdrojewski: Ustawa medialna przy otwartej kurtynie