Zdrowa żywność Avallona

KZ
opublikowano: 06-05-2010, 00:00

Takie wsparcie na NewConnect to rzadkość: fundusz kupił za 9,3 mln zł akcje Organic Farmy Zdrowia.

Takie wsparcie na NewConnect to rzadkość: fundusz kupił za 9,3 mln zł akcje Organic Farmy Zdrowia.

To pierwsza część dokapitalizowania firmy, która prowadzi delikatesy ze zdrową żywnością. Fundusz Avallon MBO jest gotowy dodać kolejne 3-4 mln zł do końca tego roku. Na razie inwestor objął 1,27 mln akcji po 7,3 zł za walor. Wczoraj na NewConnect kurs Organic Farmy Zdrowia spadł o 5 proc. do 8,50 zł. Wartość rynkowa firmy to około 19 mln zł. Pieniądze są potrzebne spółce na zwiększenie sieci sprzedaży: zarówno poprzez otwieranie własnych sklepów, jak i przez przejęcia. Ruszyć ma także e-sklep.

W I kwartale firma, kierowana przez Sławomira Chłonia, osiągnęła 5,86 mln zł przychodów. To o 14 proc. więcej niż przed rokiem i najwięcej w historii spółki. Zmniejszyła się jednocześnie strata netto: z 733 do 268 tys. zł. Poprawie wyników sprzyjało umocnienie złotego. Dzięki temu niższe były koszty wynajmu powierzchni handlowej (czynsze rozliczane są w euro), wyższa była też opłacalność importu produktów.

Avallon MBO Fund znany jest w Polsce m.in. z inwestycji w giełdowe spółki Zetkama i Bipromet. Ostatnią przeprowadzoną transakcją był wykup menedżerski firmy Good Food, producenta i dystrybutora zdrowej żywności, którego głównym produktem są wafle ryżowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zdrowa żywność Avallona