Ze spółek

Piotr Burza, Maria Trepińska
opublikowano: 23-06-1999, 00:00

Ze spółekBANK HANDLOWY. Amerykański bank inwestycyjny Donaldson Lufkin & Jenrette obniżył rekomendacje dla BH z „market perform” — tak jak rynek, do „underperform” — gorzej niż rynek.

BĘDZIN. Ministerstwo skarbu podpisało 655 umów na 472 tys. bezpłatnych akcji spółki.

GWARANT. Po zakończonych negocjacjach z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi nabyciem 99,74 proc. akcji TUiR Gwarant, zarząd towarzystwa przedstawi potencjalnych nabywców na WZA, które zaplanowano na 25 czerwca.

KOPEX. WZA spółki zadecydowało o wypłacie dywidendy. Będzie ona wynosić 1 zł na jedną akcję. Z rady nadzorczej spółki odwołano Józefa Wyciśloka. Jednocześnie zdecydowano, że 30.06 odbędzie się druga część WZA, które podejmie uchwałę w sprawie skwitowania zarządu i rady nadzorczej. Do tego czasu rada nadzorcza powinna wyłonić nowego prezesa zarządu. Do konkursu zgłosiło się 10 kandydatów.

MOSTOSTAL KRAKÓW. Spółka podpisała umowę z Portem Lotniczym w Krakowie na wykonanie robót budowlanych, której wartość przekracza 8,5 mln zł.

Spółka oczekuje, że Skarb Państwa ogłosi przetarg na należące doń 20 proc. akcji Mostostalu. Firma jest zainteresowana konsolidacją sektora budowlanego, jednak strategia będzie zależeć od tego, kto nabędzie jedną piątą kapitału spółki. Do końca maja spółka wypracowała 6,5 mln zł zysku netto.

NOVITA. Spółka prowadzi negocjacje z Armstrong World Industries Inc. w sprawie rozszerzenia współpracy strategicznej.

Ponieważ firma Armstrong jest od dwóch lat powiązana kapitałowo ze spółką, to jest ona pierwszym ewentualnym partnerem. Amerykańska firma posiada 30 proc. akcji spółki. Novita nie wyklucza prowadzenia rozmów z innymi potencjalnymi inwestorami.

PEKAO SA. Na dziś wstępnie zaplanowano konferencję prasową, w czasie której Ministerstwo Skarbu Państwa poinformuje o sprzedaży 52,1 proc. akcji Pekao SA konsorcjum stworzonemu przez włoski bank UniCredito Italiano i niemieckiego ubezpieczyciela Allianz.

STERPROJEKT. New Holland Bizon potwierdził zakończenie procesu wdrożenia systemu BAAN IV przez spółkę. Spółka planuje też emisję od 920 tys. do 2,385 mln akcji serii D i E. Zostanie ona przeprowadzona jesienią. Akcje spółki są notowane na CTO. Po podwyższeniu kapitału chciałaby ona zadebiutować na GPW.

WODKAN. Spółka złożyła wniosek o dopuszczenie do obrotu na regulowanym rynku pozagiełdowym blisko 24 tys. sztuk akcji imiennych serii H, J i L. Wartość tych akcji wynosi 10 zł, a cena emisyjna dla serii H i J — 30 zł, a dla serii L — 32 zł. Akcje zostaną zasymilowane z notowanymi na rynku po ich zamianie na akcje na okaziciela.

ZPUE WYPYCHOWICZ. Spółka złożyła wniosek o dopuszczenie do obrotu na CTO 340 tys. akcji zwykłych serii B i C o wartości nominalnej 8,83 zł. Cena emisyjna dla serii B wynosi 19,50 zł, a dla serii C 22,50 zł. PB, MT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Burza, Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu