Ze spółek

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 09-07-1999, 00:00

Ze spółekBANK CZĘSTOCHOWA. Rada Banku odwołała ze stanowisk dwóch wiceprezesów: Dariusza Sałajewskiego i Andrzeja Bendera. W ich miejsce powołała Romana Chojnowskiego.

COMARCH. Spółka zawarła z Suzuki Motor Poland Ltd. dwie umowy na udzielenie licencji i wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania EGERIA oraz kompleksowego systemu zarządzania firmą motoryzacyjną. Łączna wartość umów wynosi 180 tys. USD.

ELEKTROMONTAŻ EXPORT. Elektromontaż Wrocław, spółka zależna podpisała umowy z KGHM, Kopalnią Soli Wieliczka oraz Mostostalem Wrocław. Łączna wartość kontraktów wynosi 10,6 mln zł.

EXBUD.Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału akcyjnego RPRD, spółki zależnej od EXBUDU. Kapitał akcyjny RPRD podwyższony został o kwotę 2,4 mln zł i wynosi po rejestracji 6,4 mln zł.

IZOLACJA.Icopal A/S zamierza kupić 284 tys. 459 akcji Izolacji w ramach ogłoszonego wcześniej wezwania. Pakiet, który zostanie zakupiony stanowi 24,73 proc. kapitału akcyjnego Izolacji. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to Icopal wejdzie w posiadanie 99,73 proc. wszystkich akcji i głosów na WZA.

JUTRZENKA. Fazer nie jest zainteresowany współpracą z Jutrzenką, jeśli jej akcjonariusze nie obniżą proponowanej ceny 55 zł za akcję pracowniczą. Pracownicy Jutrzenki mają akcje dające łącznie 52 proc. głosów na WZA.

KGHM. Prezes KGHM przewiduje, że w ciągu pół roku ceny akcji kombinatu miedziowego mogą wzrosnąć nawet do 50 zł. Jego zdaniem stanie się to na skutek działań konsolidacyjnych kapitału telekomunikacyjnego oraz obserwowanej zwyżki cen miedzi.

MOSTOSTAL WARSZAWA. Analitycy CDM Grupy Pekao SA uważają, że Mostostal Warszawa przy cenie 25 zł za akcję jest najwyżej wycenioną spółką w sektorze przedsiębiorstw budowlanych, notowanych na GPW.

Według prognoz CDM, zysk netto spółki wyniesie w tym roku 24 mln zł, w przyszłym 30,1 mln zł, a rok później 35,4 mln zł. Natomiast sprzedaż wyniesie odpowiednio: 732,7 mln zł, 864,1 mln zł i 1 mld 18,8 mln zł.

SWARZĘDZ. SFM wypowiedział 6-letnią umowę o współpracy z firmą Internationales Mebelhandelskonter GmbH & C.o.KG. (IMK), zawartą w 1996 roku. Umowa ta dotyczy produkcji mebli foliowanych, realizowanej w całości przez zakład w Mosinie. Wypowiedzenie związane jest z planami spółki w zakresie restrukturyzacji produkcji i wyprzedaży zbędnych aktywów. Obecnie trwają rozmowy z firmami zainteresowanymi nabyciem zakładu w Mosinie.

Swarzędzkie Fabryki Mebli wypowiedziały również podpisaną w 1997 roku z firmą Internationales Mebelhandelskonter GmbH & C.o.KG.(IMK) umowę o współpracy zawartą na okres do końca 2000 r. Przyczyną wypowiedzenia jest nierealizowanie od połowy 1998 roku produkcji mebli w ramach kontraktu, z powodu braku zamówień ze strony kontrahenta. Spółka twierdzi, że zerwanie umowy nie pociągnie za sobą konsekwencji finansowych. ZM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu